Виготовлення рамок для вуликів своїми руками: можливі варіанти

Бджільництво з нуля – справа витратна, тому багато пасічники прагнуть самостійно виготовити вулики та рамки. Для цього достатньо мати мінімальний досвід і необхідні інструменти. Насправді, виготовлення рамок для вуликів своїми руками виконується досить просто.

Виготовлення рамок для вуликів своїми руками

Сама рамка являє собою прямокутний каркас, збитий з чотирьох досочек. Кожна з рейок вирізається певним чином. Звичайно, купувати дерев’яний брус досить дорого, тому можна по-іншому впоратися із завданням.

Щоб виготовити рамки для вуликів, можна використовувати дверні коробки і старі шматки дерев. Обов’язкова умова – деревина повинна бути сухою. Перед виготовленням необхідно добре ошкуріть дощечки і прибрати з них фарбу. Далі потрібно вирізати кожну рейку за розмірами, що вказані в кресленнях.

Виготовлення каркасів для вулика на 9 рамок

Такі вулики називаються Лангстрота-Рута, вони складаються з 9 каркасів з вощиною. Розмір такої форми становить 470 на 300 мм. Для виготовлення беруться дві бічні рейки довжиною в 232 мм і шириною до 35 мм. Верхня рейка має розмір 470 мм у висоту і 9 мм в ширину. Нижня частина шириною до 19 мм і довжиною 450 мм

Варто не забути, що виступи в 1 см робляться для того, щоб нормально встановити рамку у вулик. Зверніть увагу, бічні рейки мають округлу форму і своєрідні виступи, тому для їх виготовлення використовується спеціальний верстат. Без таких пристосувань виготовити рамку дуже складно, адже потрібно враховувати підрамковий простір.

Зверніть увагу, рейки для каркасів не повинні містити сучків. З цих місць буде постійно сочитися смола, а під час медозбору рамка з сотами може просто зламатися в цьому місці. Тому без докорів совісті викиньте досочки з сучками. З’єднуються елементи за допомогою шевських цвяхів або потужних будівельних степлерів з довгими скобами.

Це цікаво  Вибір бджільницької дроту та способи її натягу на межі

Креслення вуликів для бджіл на 12 рамок

Такі конструкції відрізняються розміром від попередніх. У вуликах два різновиди рамок, одні магазинні, а інші гніздові. У них різне розташування. Магазинний каркас в два рази вужчий, ніж гніздовий. Розмір магазинної полурамки становить 435 на 145 мм, а гніздовий — 435 на 300 мм.

Каркас складається, як і в першому випадку, з двох однакових бічних панелей і різного розміру передньої і задньої рейок. При цьому відстань між рамками у вулику буде становити 12 мм.

Вулик на рамку 145

Такі будиночки для бджіл можна легко збільшувати шляхом додавання надставок. Перевага бджільництва в таких вуликах – скорочення праці бджоляра. При цьому простір кожного вулика збільшується не за рахунок додавання рамок, а за допомогою додавання надставок.

Обслуговувати такі бджолині будиночки простіше, і важать вони набагато менше. Розмір каркаса становить 435 на 145 мм. Дуже часто досвідчені бджолярі для таких вуликів застосовують звичайні лінійки з прибитої вощиною. Вважається, що в таких вуликах пасічник втручається по мінімуму, і всі роблять комахи.

8-рамковий вулик

Виготовляти каркаси для таких бджолиних будиночків можна в двох розмірах: шириною 230 або 300 мм. Все залежить від конструкції вулика. У таких каркасах немає виступів, на відміну від рамок для вуликів Дадана.

Конструкція каркасів для сотень мало чим відрізняється від стандартних креслень

Інструкція по виготовленню рамки для вуликів:

  • Наріжте бруски на рейки необхідного розміру.
  • Сколотите рейки гвоздиками або степлером.
  • Виконайте чотири отвори на рівній відстані один від одного.
  • Просуньте дріт і закріпіть її.
  • Натягніть дріт змійкою.
  • Натягніть волосінь, щоб вона стала як струна, але каркас при цьому не прогинався.
  • Закріпіть дріт і закрутіть кінці.
Це цікаво  Чому гинуть бджоли: причини

Тепер можна приступати до наващиванию рамок.

У продажу є пластикові рамки, вони дуже зручні і практичні. Але на жаль, їх не можна відремонтувати після поломки. Серед переваг таких каркасів дешевизна і відсутність гниття. На пластику не росте цвіль і грибок. Розстановка таких форм здійснюється як звичайно.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *