Виготовлення вощини в домашніх умовах:верстати, матриці, обладнання

Вощина – листи для відбудови стільників із підготовленими шестигранниками. Саме за цим шестигранником комахи будуть відбудовувати майбутні стільники. Зазвичай готові листи набувають в бджільницьких магазинах або обмінюють її на віск, але можна зробити її самостійно. Виготовлення вощини в домашніх умови – кропіткий і тривалий процес, який дозволить заощадити.

Виготовлення вощини в домашніх умовах

Обладнання для вощини

Види обладнання для домашнього виготовлення вощини:

  • прес (вафельниця),
  • верстат з вальцями-барабанами.

Спочатку необхідно підготувати обладнання. Зазвичай використовують вальці або верстат для виготовлення вощини. Звичайно, використання вальців дозволяє за невеликий проміжок часу виготовити багато листів. Прес – більш дешеве та просте обладнання, але підходить для невеликої пасіки.

Спочатку вам знадобляться матриці для вощини – це своєрідна форма, в яку ви будете заливати віск і робити відбитки у разі застосування преса. Щоб виготовити матрицю своїми руками, візьміть заводський лист і підготуйте силікон з каталізатором. Вибирайте швидкотвердіючий матеріал. Змішайте силікон з каталізатором і тонким шаром нанесіть на лист вощини, попередньо виготовивши бортики. Вони необхідні, щоб маса не розтікалася.

Коли все буде готово, залиште заготовку до повного затвердіння силікону. Після цього акуратно відокремте матрицю, можете занурити заготівлю злегка теплу воду. Залишки воску змиються з матриці. Прес – ручний пристрій, що нагадує вафельницю для виготовлення трубочок. Як бачите, технологія проста, але вимагає досвіду і навичок.

Для домашнього виготовлення вощини можна використовувати штучні листи з пластику. У такому разі силікон заливається у пластикову вощину. Тепер ця матриця поміщається на одній частині преса. При виготовленні вощини тонкий шар воску буде заливатися в матрицю і пресуватиметься другою частиною апарату. Після охолодження витягується готовий лист.

Верстат для виробництва вощини

Основою такого пристосування є вальці (це барабани з комірчастим малюнком). При прокрутці тонкого листа воску через вальці він перетворюється на відрізки з відтисками. Вальці для виготовлення вощини доведеться придбати або замовити у знайомого токаря. Сам прилад являє собою два барабана з необхідним малюнком. З одного боку є ручний привід, тобто ручка. Для обертання барабанів вам доведеться крутити ручку. Є і автоматичний станок, який оснащений електроприводом.

Це цікаво  Чистотіл для бджіл: лікування і обробка

Автоматичний верстат для виробництва вощини

Як здійснюється виробництво вощини будинку

Якщо ви використовуєте верстат з вальцями, то вам необхідно розігріти віск, щоб він розплавився, після цього він подається в чистительную ванну. По стрічці тонкий шар воску подається для виробництва стрічки. Віск виходить дуже тонким і нагадує листок. Таке полотно згортається в рулони. Цей рулон подається на вальці, де за допомогою обертання барабанів на листі з’являються характерні відбитки.

Щоб виробляти листи воску, необхідно спорудити лінію для лиття. Для цього знадобиться агрегат, який дуже схожий на вальці, тільки барабани не з візерунком, а рівні. Віск з ванної подається на барабани, де застигає. Щоб стрічка не рвалася, доведеться придумати систему охолодження. Це підведення і відведення холодної води до барабанів і вальців. Таким чином, віск не буде нашаровуватися і не порветься. Докладно весь процес можна побачити на відео.

Як показує практика, виготовлення вощини в домашніх умовах – непростий процес, який потребує часу. Досвідчені пасічники воліють змінювати віск на готові листи. Доплата невелика, зате мороки менше. Це робить бджільництво більш вигідним і трудомістким процесом.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *