Забрус: лікувальні властивості

Бджолярі будують пасіки не тільки для отримання меду. У процесі розведення бджіл можна отримати багато цінних продуктів, що володіють лікувальними властивостями. До таких продуктів відносяться воскові кришечки, якими бджоли запечатують мед у стільниках. Ці кришечки називаються забрус і використовуються для лікування багатьох хвороб. Лікувальні властивості забрусу підтверджує медицина і народні цілителі.

Корисні властивості забрусу

Варто зазначити, що існує сухе і мокре запечатування сот, від цього залежить якість кришечок та їх склад. Під час сухого запечатування між воскової кришкою і медом є повітряний простір. При мокрому запечатування стінка кришки стикається з медом, відповідно, такий забрус липкий на дотик і містить багато меду.

Корисні властивості забрусу

  • антибактеріальні;
  • протиалергічні;
  • протизапальні;
  • противірусні.

Найцікавіше, що лікування захворювань, викликаних бактеріями і вірусами, не може викликати звикання. Це пов’язано з різноманітним складом забрусу і його унікальністю. Адже кришечки і мед, видобутий в різних умовах, відрізняються по складу. Відповідно, віруси і бактерії не можуть звикнути до такого ліків.

Лікування хвороб дихальної системи забрусом

Найчастіше цей продукт бджільництва застосовується сублінгвально, тобто для розсмоктування і жування. Ковтати воскові кришечки необов’язково. Під час жування забрусу активізується діяльність слинних залоз, крім того, слиз, що знаходиться в гайморових пазухах, йде. Достатньо всього 3 рази на день жувати забрус за 10-15 хвилин, і ви позбудетеся від гаймориту та синуситу. Щоб уникнути рецидиву, необхідно протягом тижня продовжувати використання речовини.

Лікування запорів і захворювань шлунково-кишкового тракту

Забрус застосовується при запорах. Для цього необхідно змішати в рівних кількостях ця речовина і мед. Отриману кашку потрібно з’їдати по 1 столовій ложці 3 рази в день. Якщо у вас гастрит, то речовина необхідно вживати перед кожним прийомом їжі. Бажано це робити за 20-30 хвилин до їжі. Завдяки наявності в забрусе амінокислот і вітамінів він обволікає стінки шлунка і перешкоджає їх запалення.

Це цікаво  Перша допомога при укусі джмеля і можливі наслідки такого укусу

Забрус використовується при лікуванні різних захворювань

Якщо ви страждаєте від алергії, не поспішайте купувати антигістамінні препарати, адже вони не лікують хворобу, а прибирають симптоми. Подбайте про своє здоров’я заздалегідь. За 2-3 тижні до початку цвітіння рослин один раз в день жуйте забрус за 15 хвилин. Якщо у вас з’явився легкий нежить і сльозотеча, два дні жуйте засіб 5 разів на день. Після цього протягом тижня продовжуйте жувати забрус за 15 хвилин 2-3 рази на день.

Лікування артриту забрусом

Цілющі властивості речовини допомагають позбутися від артриту. Для приготування мазі необхідно подрібнити речовина в кавомолці і додати в нього трохи меду та бджолиного воску. Перемішати до отримання однорідної суміші. В кашку потрібно додати трохи свинячого смальцю і поставити на водяну баню. Суміш треба перетопити, щоб вона стала однорідною. Після цього перелийте складу в темну банку і зберігайте на холоді. Такою маззю потрібно змащувати коліна і хворі статути 2-3 рази в день.

Якщо у вас немає часу готувати мазь, то трохи розігрійте воскові кришечки і розімніть їх. Прикладайте компрес до хворих суглобів на 20 хвилин. Зверху компрес покладіть чисту тканину, вона утримуватиме тепло. Продовжувати лікування до повного зникнення хворобливих відчуттів.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *