Захист бджіл від мурах, мишей, ос, синиць

Кожен день медоносні бджоли контактують з навколишнім середовищем, тому їм постійно загрожує небезпека з боку ворогів і шкідників. Захист від комах хижаків і паразитів — одна з головних завдань бджоляра для збереження бджолиних сімей пасіки в цілому.

Захист бджіл

Кого треба побоюватися бджолам

Найбільшу загрозу для нормального існування і розвитку комах та їх сімей в період інтенсивного медозбору становлять різного роду шкідники.

Головна небезпека виходить від:

  • муравйов;
  • слимаків;
  • воскової молі;
  • метеликів «мертва голова»;
  • шершнів і ос;
  • мишей;
  • усіх мишовидних гризунів.

Серед птахів небезпечні синиці, горобці, пчелоеды, бджолоїдкою, сорокопуди.

Боротьба з мурахами

Знадобиться тільки час на позбавлення від непрошених гостей, які викрадають мед, нападають на бджіл, знищують розплід і можуть заражати збудниками хвороб.

Захист бджіл від мурах не вимагає особливих зусиль і витрат

Доцільно застосовувати:

  • Сіль. Соляним розчином (1 л води + 200 г солі) обробити грунт навколо вуликів, а дно всередині посипати сіллю.
  • Свіже листя помідорів. Їх запах відлякує комах, тому кілька таких листів можна розкласти навколо бджолиних гнізд.
  • Гірчиця. Стійкість гірчиці дозволяє позбутися від мурашок надовго. Досить тільки посипати цим порошком навколо вуликів.

Миші

Захист від комах мишей зводиться до використання пасток, мишоловок, капканів. Необхідно ліквідувати у вуликах всі щілини й діри. Захист від цих та інших гризунів особливо надійною повинна бути в зимовий час. Інакше, пробравшись у вулик, вони можуть дуже сильно нашкодити. Взимку поїдають бджіл, мед, а потрапивши в сотохранилище, знищують частина стільників. Для винищування мишей доцільно залучати домашніх кішок.

Оси

Захист від комах ос і шершнів теж має величезне значення для збереження пасіки. Небезпека ос в тому, що вони нападають на бджіл, проникають в їхню оселю і викрадають запаси бджолиних кормів.

Це цікаво  Ціни на готову вощину і способи самостійного її виготовлення

Краще знищувати осиних самок навесні, використовуючи саморобні пастки з пляшок з медовим розчином. Це своєрідний захист від настирливих шкідників. А осині гнізда краще знищувати методом обприскування хлорофосом або заливати сірковуглецем.

Синиці

Захист бджіл від синиць потрібно пізньої осені та взимку. Стукаючи дзьобом по стінці вулика, вони чатують і поїдають выползающих бджіл. Знищувати синиць не слід, але і захист від них потрібна. Щоб зберегти бджіл, слід відлякувати цих настирливих птахів. Можна зробити над льотком з металевою або капроновою сітки навіс.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *