Збір пилку на пасіці

Квітковий пилок є цінною харчовою добавкою до раціону людини, поповнює запас поживних компонентів у людському організмі, є відмінним засобом не тільки профілактики, але і лікування безлічі захворювань. Крім цього, її похідні служать кормом для самих бджіл.

Збір пилку

Навесні або на початку літа, коли починається період медозбору, і починається посилений збирання пилку. Вона найбільш поживна у квіткових (ентомофільних) рослин і активно збирається бджолами. Пилок анемофільних рослин — вільхова, березова, тополина, граба, сосни — менше підходить для харчування, гірше засвоюється, її бджоли збирають в менших кількостях.

Аби взимку забезпечити бджолам достатньо запасів, у вулику пасічники залишають невелику кількість рамок з кормом, решта обніжжя забирається.

Технологія збору пилку пыльцеуловителями

У той час, коли здійснюється збір пилку на пасіці, як правило, бджолина сім’я посилює свою активність для того, щоб у вулику не зменшувався запас перги. Це інстинкт, який використовується бджолярами для збільшення обсягів зібраної обніжжя.

Безпосередньо біля льотка, на шляху бджіл у вулик, встановлюють пыльцеуловитель. Іноді він ставиться в самому вулику. В інтернеті є відео – та фотоматеріали, що викладається бджолярами, з докладним описом цього процесу.

Пристрій пыльцеуловителя

У корпусі пыльцеуловителя розміщується комірчаста сітка і лоток, сітка має отвори розміром близько 5 мм, таких отворів в ній до 250. Бджоли, пролітаючи через осередки сітки, встановленої у них на шляху, втрачають близько 50% обніжжя. Залишилася пилку цілком достатньо для запасів корму на зиму.

Обніжжя зривається з третьої пари бджолиних ніжок і осідає в спеціальному лотку. Між лотком і сіткою розміщується решітка з щілинами до 3 мм, через щілини цей поживний продукт вже потрапляє безпосередньо в лоток.

Це цікаво  Медовуха з забрусу: рецепт

Процес збору пилку

В кінці світлового дня доказ у бджіл забирають лоток з зібраної обніжжям. Обніжжя у вулику на ніч не залишають з-за того, що вона гігроскопічна, сильно відволожується і швидко псується.

У день можна зібрати до 100 г обніжжя, а під час активності бджіл при відмінних умовах медозбору збирається понад 300 г пилку.

Обробка пилку для зберігання

Обніжжя з лотків пыльцеуловителя збирають щодня або навіть два рази в день, висипаючи в низьку посуд щоб уникнути злежуваності. Після збору пилку її сушать і провітрюють. У промислових масштабах використовують спеціальні сушарки. Якщо таких немає, процес висушування здійснюється з допомогою тепловентилятора. Біля нього ставлять етажерки з обніжжям, розсипаної шаром в 2 см, під час сушіння її перемішують, процес триває до трьох днів. Висушена обніжжя і перга зберігаються у щільно закритих скляних банках.

Висновок

Збір пилку починається в квітні і закінчується в кінці липня. Конкретні терміни збору різні для кожної місцевості в залежності від клімату, періоду медозбору і рослин, які цвітуть у цей час.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *