Зелений мед: особливості

А ви знаєте, що мед буває не тільки золотистим або жовтим? Сорти ласощі в природі зустрічаються і білого, чорного і навіть зеленого кольору. У нього специфічний смак і незвичний аромат, але сорт смарагдового відтінку – найкорисніше природні ліки. Про те, що за диво таке зелений мед, ми розповімо прямо зараз.

Зелений мед

Особливості і характеристики зеленого меду

Мед зеленого кольору найчастіше бджоли збирають і виготовляють з-за відсутності звичних рослин-медоносів. Немає квітучого лугу? Тоді комахи збирають солодкуваті виділення соку з рослин, особливо популярною вважається падь хвойних дерев.

За своїми характеристиками і способом збору смарагдовий сорт схожий з прополісом, для виготовлення останнього бджілки використовують деревну смолу. Зазначимо, що відтінок цього сорту може бути від смарагдового до практично чорного. Так само відбувається і з відтінками прополісу.

Відмінності зеленого меду: структура, аромат, смак

З-за нестандартних медоносів ласощі зеленого кольору має гіркуватий присмак, а у всьому іншому нічим не відрізняється від звичних світлих сортів золотистого відтінку. Аромат продукту залежить від його складу, може бути трав’янистим або хвойним.

Консистенція зеленого продукту більш густа унаслідок підвищеного в 3 рази змісту декстриноподобных речовин. В’язкість продукту залежить від особливостей всіх рослин, перероблений сік яких потрапив до його складу.

Концентрація фруктози і сахарози в нього нижче, ніж у квіткових сортах, тому він не кристалізується або процес зацукровування протікає дуже повільно. Зберігати мед зеленого кольору необхідно акуратно, цей продукт має властивість швидко скисати. Якщо ви придбали баночку смарагдового ласощі, то його варто перелити в скляну тару і відправити в холодильник.

Це цікаво  Буркуновий мед: корисні і лікувальні властивості, протипоказання, фото

Будьте обережні: підробки!

Деякі недобросовісні продавці запевняють міських покупців, що ласощі зеленого кольору – це квітковий мед, змішаний з прополісом. Це брехня, не варто вірити. Прополіс досить дорогий продукт, і його знадобиться дуже багато, щоб забарвити 500-1000 грам меду.

Можна приготувати прополісний зелений мед будинку?

Звичайно, існує мед з прополісом, але він має кремовий або коричневий відтінок і прийнятну вартість. У цьому випадку до продукту з квіткового нектару додають 10-20% прополісу, і склад використовується в лікувальних цілях. Для зміцнення організму вистачить і 3% прополісу на велику кількість простого квіткового сорту.

Зелений мед домашнього виробництва менш корисний, ніж натуральний

Змішується ліки так:

  1. На водяній бані розтоплюється 95-100 грам світлого сорти меду.
  2. В окремій ємності (вибирайте глибше) на водяну баню поміщають 5 грам прополісу.
  3. Тепер влийте мед у прополіс (навпаки робити не можна!) і змішуйте лікарський засіб до однорідної маси.

Чи можна залишати мед смарагдового кольору у вулику на зимівлю для бджіл?

Для зимівлі бджіл ласощі смарагдового кольору не підходить. В продукті практично немає білків і мінеральних солей, які необхідні організму бджоли. Тому зелений мед із вулика вилучається повністю, а на його місце варто покласти квітковий або спеціальний корм.

У чому користь меду зеленого кольору?

Це ласощі вважається корисніше, ніж просте квіткове. В його складі багато ферментів, і воно використовується для лікування наступних захворювань:

  1. Анемія і втрата крові, продукт підвищує рівень гемоглобіну в крові.
  2. Його рекомендують давати пацієнтам, які пройшли курс променевої терапії та хворим на лейкемію.
  3. Доведено, що ласощі смарагдового відтінку — це ефективний помічник при променевої хвороби. Продукт виводить радіонукліди, очищає тіло від токсинів і шлаків.
  4. Можна вживати цей сорт ласощі при млявості кишечника, хворобах суглобів, після пологів.
  5. Добре відновлює організм при розумовому і фізичному виснаженні.
  6. У складі меду зеленого кольору багато ефірних масел, тому його рекомендується їсти при простудних захворюваннях, сухому і вологому кашлі, хворобах горла і дихальних шляхів.
Це цікаво  Мед молочай: корисні властивості

Регулярний прийом зеленого меду допоможе підготувати організм до епідемії сезонних захворювань, поступово відновить метаболізм. Але не варто захоплюватися: в добу можна з’їсти не більше 1 ст. ложки. Малюкам часто не подобається смак смарагдового ласощі. Щоб дати його дитині, ви можете розчинити густу масу в молоці.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *