Зимові роботи на пасіці: підготовка

Зимові роботи на пасіці зводяться до спостереження за зимівниками, а точніше, до вимірювання температури та вологості. Необхідно стежити, щоб температура у вулику коливалася в межах 0-3 °С. При підвищенні температури можлива зимова кладка яєць. Це вкрай небажано, так як збільшує розплід, що веде до швидкої витрати корму і ослаблення бджіл.

Зимові роботи на пасіці

Підготовка до зими

Бджільництво в зимовий час:

  • підготовка та вибір зимівника;
  • приміщення бджіл у зимівник;
  • догляд за зимуючими трудівницями;
  • підгодівля бджіл;
  • підготовка пасіки до активного сезону.

Як бачите, і взимку роботи на пасіці достатньо.

Перш за все, в ході підготовки бджіл до зими потурбуйтеся про теплому зимівнику з хорошою вентиляцією. Встановіть вентилятор і нагрівальні прилади. Зазвичай з цією метою встановлюють лампочку в 40 Вт біля вентилятора. При необхідності її включають. Саме це тепло використовується для підігріву зимівника. Як це зробити, можна подивитися на відео.

Підготовка пасіки до зими

Проводиться ремонт вуликів і переглядається весь інвентар. При необхідності готується корм. З цією метою взимку використовують канді або медове тісто.

У зимовий час бджоляру необхідно зібрати нові рамки та їх повоскувати

Робота включає аналіз мертвих комах. Обов’язково взимку час від часу выгребайте сміття з зимівника кочергою. При великій кількості мертвих бджіл зберіть їх у пакетики і відправте на аналіз. Можливо, у трудівниць пронос або кліщ.

Після збору мертвих бджіл з гнізд віднесіть їх на світло і уважно огляньте. При наявності у смітті крил і головок, можна судити про те, що в зимівнику завелася миша. У такому разі бджіл виносять в тамбур, а в житло розкладають принади з отрутою. При наявності крупинок закристаллизованного меду на брюшках мертвих бджіл, проводять підгодівлю сім’ї. Адже нерідко причиною смерті комах стає густий мед.

Це цікаво  Бджоли в лютому: роботи на пасіці

Вимірюємо вологість і температуру в гніздах

Для вимірювання вологості використовують психрометр, вона повинна перебувати на рівні 75-85%. При зниженні вологості бджоли починають турбуватися і дзижчати. Щоб збільшити цей показник, розвісьте вологі холстики. При підвищенні вологості вмикайте вентилятор.

Уникайте перепадів температур в гніздах. Іній у вічок швидко перетворюється у воду. Це, в свою чергу, призводить до насичення водою меду. Після цього він закисає, і у комах може початися пронос.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *